18 lutego 2020

Jakie meble do salonu?

Wiele osób przeprowadzających się do nowego mieszkania, tudzież domu zmaga się z problemem wyboru odpowiednich mebli do salonu. W ich głowach pojawia się myśl jakie meble do salonu będą najlepsze? W końcu to własnie w „living roomie” będą spędzać większość czasu. Aby uporać się z tym dylematem musimy zacząć od ustalenia wielkości salonu. W przypadku małych i bardzo małych pokoi. Najlepiej jest zakupić tylko sofę, niewielki stolik i w zależności od tego czy posiadamy telewizor i czy chcemy go umiejscowić tam stolik pod telewizor.

Duże salony pobudzają naszą wyobraźnie znacznie bardziej. W końcu taki ogrom przestrzeni chce się zagospodarować jak najbardziej. Osoby, które tak myślą popełniają pierwszy błąd. Zmysł ludzki kocha przestrzeń bo kocha czuć się wolnych. Gdy „zagraci” się salon straci się ją i poczucie wolności.

W jakim stylu wybrać meble? To wszystko zależy już od poczucia smaku danej osoby (jeśli Ty czytelniku go nie masz, nie wstydź się zatrudnić dekoratora). Niezależnie od stylu należy pamiętać o tym, że wszystkie elementy powinny współgrać ze sobą. To bardzo ważne. W końcu różowe ściany z namalowanymi kucykami nie koniecznie będą współgrać z XIX wiecznymi meblami.

Podsumowując. Salon to bardzo ważne pomieszczenie w domu, w którym większość osób spędza wiele godzin każdego dnia. Dlatego, też przy wyborze mebli należy być przekonanym, że to właśnie je się chce. W przypadku, gdy osoba aranżująca salon nie czuje się na siłach czy też brakuje jej kompetencji by to uczynić powinna wynajac dekoratora.